قرارداد واگذاری زمین پتروپالایشگاه شهید سلیمانی امضا شد

قرارداد واگذاری زمین پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) و شرکت پتروپالایش شهید سلیمانی امضا شد.

به گزارش خبرنگار شانا، بر پایه این قرارداد که بعدازظهر امروز (شنبه، ۱۶ دی‌ماه) با حضور جلیل سالاری، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش و محمدرضا موثقی‌نیا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل ایمیدرو امضا شد، ۴۵۰ هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی به‌منظور احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در اختیار شرکت پالایشی شهید سلیمانی قرار خواهد گرفت.

احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در دهمین نشست شورای اقتصاد در روز چهارشنبه (دهم آبان‌ماه) تصویب شده بود.

طرح ۳۰۰ هزار بشکه‌ای پتروپالایشگاه شهید سلیمانی نخستین پروژه صنعت نفت در حوزه تلفیق پالایش و پتروشیمی است که هدف از احداث آن، ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی برای هم‌سویی با نگاه دولت و پیش‌بینی سند تحول است.

این پروژه همچنین نقش مهمی در حوزه تولید و انتقال دانش فنی، اشتغال‌زایی و به‌کارگیری توانایی شرکت‌های داخلی و ظرفیت دانش‌بنیان‌ها دارد و افزون بر آن فرصت استمرار برای حضور صنعت نفت در بازارهای جهانی را فراهم می‌کند. این طرح همچنین از جمله اقدام‌ها و برنامه‌ریزی‌های دولت سیزدهم به‌منظور ممانعت از واردات بنزین در کشور و تنوع در سبد تولیدات محصولات نفتی است که افزون بر تولید سوخت، محصولات پتروشیمیایی نیز تولید می‌کند.

کد خبر 635738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =