تعیین‌تکلیف سازوکار پرداخت طلب شرکت‌های پالایش نفت

نمایندگان مجلس مجوز فروش فرآورده‌های اصلی شرکت‌های پالایش نفت را با شرط تأیید هیئت وزیران به خود این شرکت‌ها واگذار کردند.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه، چهارم بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، با بند (ذ) تبصره (۷) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (د) آمده است که وزارت نفت از طریق شرکت‌های دولتی تابع ذی‌ربط، موظف است مابه‌التفاوت بهای خوراک نفت خام، ال‌ان‌جی و میعانات گازی پالایشگاه‌ها و شرکت‌های پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی خریداری شده از آنها و نیز بهای سایر خوراک‌های تحویلی به شرکت‌های پتروشیمی را از طریق گشایش اعتبارات اسنادی) ال‌سی ریالی و ارزی (دریافت و به حساب تعیین‌شده نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. آیین‌نامه اجرایی این بند توسط وزارت نفت با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارتخانه‌های کشور و امور اقتصادی و دارایی تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

در بند (ذ) تبصره (۷) ماده واحده این لایحه آمده است: طلب شرکت‌های پالایش نفت در فرآیند فروش خوراک به آنها و خرید فرآورده‌های نفتی از آنها، از طریق اعتبارات اسنادی دریافتی بند «الف» این تبصره و اجازه فروش فرآورده‌های نفتی اصلی به آنها با تأیید هیئت وزیران مجاز است و مشمول تأمین منابع تبصره (۸) این قانون نمی‌شود.

کد خبر 636739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =