ثبت رکورد تاریخی مصرف بنزین در روز پایانی سال ۱۴۰۲/ مصرف ۱۵۲ میلیون لیتر

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از توزیع و مصرف ۱۵۲ میلیون لیتر سوخت طی ۲۹ اسفندماه سال ۱۴۰۲ خبر داد گفت: امیدواریم مدیریت مصرف از سوی مردم مدنظر قرار گیرد.

جلیل سالاری در این باره به خبرنگار شانا گفت: رشد مصرف بنزین بسیار فزاینده بوده است و در روز پایانی سال ۱۴۰۲ (۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲) این رقم به ۱۵۲ میلیون لیتر رسید.

وی افزود: مصرف بنزین در روز ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ نیز از ۱۴۰ میلیون لیتر عبور کرد که بسیار اعداد بزرگی بوده و نیازمند مدیریت مصرف سوخت از سوی مردم است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش بیان کرد: در اسفندماه سال ۱۴۰۲ مصرف در همه بخش‌ها افزایش داشت و با احتساب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) طی یک روز ۳۴۰ میلیون لیتر مصرف داشتیم و برای توزیع این مقدار فرآورده همکاران ما شبانه‌روزی تلاش می‌کردند.

سالاری با تأکید بر اینکه در روزهای نوروز، بیشتر همکاران ما در محل کار حضور دارند و هدف آنها تأمین آسایش و سوخت موردنیاز مردم است، افزود: در دو روز گذشته مشکلاتی نیز در مسیر خط لوله انتقال فرآورده بندرعباس - سیرجان - رفسنجان ناشی از تعرض به خط داشتیم که همکاران ما شبانه‌روزی در حال رفع مشکل بودند تا سوخت‌رسانی پایدار باشد.

سالاری تأکید کرد: همکاران ما شبانه‌روزی در حال تلاش برای سوخت‌رسانی هستند و انتظار ما این است که مردم مدیریت مصرف کنند.

وی افزود: رعایت سرعت مجاز، کنترل شرایط خودرو و رعایت موارد معاینه فنی در مصرف سوخت مؤثر است که امیدواریم هموطنان این موارد را مدنظر قرار دهند تا سوخت به‌موقع به همه شهروندان در سراسر کشور تحویل شود.

مدیریت تأمین سوخت نوروزی همزمان با تامین سوخت نقاط سردسیر

معاون وزیر نفت در امور پالایش همچنین گفت: برخی نقاط نیز سردسیر است که با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، همکاران ما در حال تردد برای توزیع سوخت مایع و نفت سفید هستند که بخشی از ظرفیت ناوگان نیز در این حوزه به کار گرفته می‌شود، همچنین بخشی از ظرفیت ناوگان هم به‌منظور توزیع نفت‌گاز نیروگاهی به‌کار گرفته می‌شود.

سالاری بیان کرد: بازرسی‌ها در مجاری عرضه نیز با همکاری انجمن صنفی جایگاه‌داران در حال انجام است و همکاران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شبانه‌روزی در حال نظارت بر روند توزیع سوخت نوروزی هستند.

وی افزود: از مردم عزیز انتظار داریم مدیریت مصرف را لحظ کنند تا پایان تعطیلات سوخت مورد نیاز مردم به‌نحو مطلوب تأمین شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت مناسب مجاری عرضه تاکنون نیاز به استفاده از ظرفیت جایگاه‌های سیار و خودروهای سوخت‌رسان نداشته‌ایم و در صورت نیاز از این ظرفیت نیز استفاده خواهیم کرد.

سالاری گفت: در حوزه مرزی نیز تدارکات برای سوخت‌رسانی به مسافران انجام شده است و با وجود افزایش مصرف در این مناطق، کمبودی در این زمینه وجود ندارد و توزیع سوخت طبق روال عادی ادامه دارد.

کد خبر 639291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =