توزیع نزدیک به ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین در روز دوم فروردین‌ماه/ روز سوم بهار ۱۴۰۳ چقدر بنزین مصرف شد؟

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از توزیع نزدیک به ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین در روز دوم فروردین‌ماه امسال خبر داد و گفت: در سومین روز بهار نیز بیش از ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شده است.

جعفر سالاری‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با اشاره به توزیع ۱۲۹.۸ میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: این رقم در حالی ثبت شده است که این عدد در مقایسه با مدت مشابه پارسال (دوم فروردین‌ماه ۱۴۰۲) با ۱۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر، حدود ۶ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین حجم توزیع بنزین در روز جمعه (سوم فروردین‌ماه) را ۱۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر اعلام کرد و گفت: حجم مصرف بنزین در مقایسه با مدت مشابه پارسال (سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۲) با ۱۲۰ میلیون لیتر و ۴۰۰ هزار لیتر، ۳.۸ درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیش از این با تأکید بر نظارت جدی بر روند عرضه سوخت در جایگاه‌های سراسر کشور و آماده‌باش کامل ستاد، مناطق و نواحی این شرکت تا پایان تعطیلات نوروزی تأکید کرده بود: لازم است مدیریت بهینه مصرف سوخت از سوی هموطنان مدنظر قرار گیرد.

به گزارش شانا، در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ (آخرین روز پارسال)، بیش از ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکورد بی‌سابقه‌ای در مصرف بنزین کشور به‌شمار می‌رود.

کد خبر 639308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =