سخنگوی دولت: منتظر تحقق وعده‌ اروپا برای خرید نفت ایران هستیم

سخنگوی دولت گفت: همچنان منتظر هستیم وعده خرید نفت و پولی که در اختیار ایران قرار می‌گیرد، عملی شود و منتظر محقق شدن دیدگاه‌های خود هستیم.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی ربیعی، روز (چهارشنبه، ۱۳ شهریورماه) در پایان نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدهای هسته‌ای گفت: گام سوم کاهش تعهدها درست در همان زمان مقرر اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه منتظر محقق شدن دیدگاه‌های خود هستیم، افزود: فرانسوی‌ها برای دریافت مجوز به آمریکا رفته‌اند. مهم‌ترین بحث دولت همین مسئله بود و اینکه چه اقدام‌هایی انجام می‌دهیم در همان روز اعلام می‌شود و اکنون به مصلحت نیست.

سخنگوی دولت درباره نحوه قرار گرفتن ۱۵ میلیارد دلار خط اعتباری فرانسه در اختیار ایران، تصریح کرد: این پول باید در اختیار ایران قرار گیرد تا بتواند خریدهای خود را از این طریق انجام دهد، حتی این موضوع را که چه کالاهایی از طریق این اعتبار خریده شود نپذیرفتیم.

ربیعی با بیان اینکه اختلاف‌ها از ۱۹ مورد به سه مورد کاهش یافته است، عنوان کرد: مهم‌ترین توافق‌ها این بود که پول در اختیارمان قرار گیرد و نفت از ما خریداری شود، فکر می‌کنم دیدگاه‌هایمان جلو رفته و فقط مجوزها باقی مانده است.

کد خبر 292854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =