تسهیل تردد زائران حسینی در دستور کار ستاد اربعین صنعت نفت جنوب

شرکت ملی نفت ایران با هدف تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی، دو جاده منتهی به پایانه مرزی چذابه را احداث کرد و ۲۴ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین را نیز برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین اختصاص داد.

به گزارش شانا، جاده هویزه، سوسنگرد عبدالخان، بستان، سابله، نیسان، هویزه با اعتبار ۷۵.۶ میلیارد تومان و مسیر جدید در بخش کمربندی سوسنگرد و جاده بستان، سابله با اعتبار ۲.۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات مدیریت نظارت بر طرح‌های عام‌المنفعه مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران احداث شده است.

اختصاص ۲۴ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین

ستاد اربعین صنعت نفت جنوب تاکنون ۲۴ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین را برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی اختصاص داده است. شرکت‌های تابع وزارت نفت در استان خوزستان دستگاه‌هایی را مانند جرثقیل، لودر، کمپرسی، کشنده و کفی، تانکر آب، مینی‌بوس، دوکابین و خودرو سواری تامین و در مرزهای چذابه و شلمچه مستقر کرده است که تا پایان راهپیمایی اربعین و بازگشت زائران حسینی آماده خدمت هستند.

استقرار ۲ جایگاه سیار عرضهه سوخت در مرز چذابه

در تازه‌ترین اقدام، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز استان خوزستان با هماهنگی ستاد اربعین صنعت نفت جنوب، ۲ جایگاه سیار عرضه سوخت در مرز چذابه مستقر کرده است.

این جایگاه‌ها برای تامین سوخت مورد نیاز اتوبوس‌هایی که به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می‌دهند، به صورت شبانه‌روزی تا پایان ماه صفر فعال خواهند بود. شرکت‌های توزیع‌کننده گاز مایع متعهد شده‌اند که تعداد ۱۰ هزار سیلندر برای ۳۰۰ باب موکب در مرز چزابه توزیع کنند.

امسال با اتخاذ تدابیری، ستاد ویژه‌ای متشکل از شرکت‌های تابعه وزارت نفت با عنوان ستاد اربعین حسینی صنعت نفت به منظور ارائه خدمات منسجم، موثر و مطلوب به زائران اباعبدالله الحسین (ع) شکل گرفته است و شرکت‌های تابع وزارت نفت در استان خوزستان در ایام اربعین کمک‌ها و خدمات خود را به صورت منسجم و در قالب ستاد اربعین حسینی صنعت نفت ارائه می‌کنند.

کد خبر 293934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =