انسجام شرکت‌های تابع وزارت نفت برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بر انسجام شرکت‌های تابع وزارت نفت برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین تاکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، احمد محمدی دیروز دوشنبه (یکم مهرماه) در دومین نشست ستاد اربعین صنعت نفت در استان خوزستان گفت: در سال‌های گذشته شرکت‌های تابع وزارت نفت به صورت جداگانه با ستاد اربعین استان خوزستان همکاری داشته‌اند که مقرر شد از امسال کمک‌ها و خدمات آنها با وحدت رویه و متناسب با ظرفیت‌ها و امکانات شرکت‌ها ارائه شود.
 وی افزود: ستاد اربعین صنعت نفت استان خوزستان نیازمندی‌های ستاد اربعین استان را دریافت کرده و کارها متناسب با توانمندی هر شرکت به آنها واگذار می‌شود تا بتوانیم با استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود، بخشی از نیازهای زائرین را برطرف سازیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب همچنین بر مستندسازی فعالیت‌های ستاد اربعین صنعت نفت استان خوزستان از سوی کمیته اطلاع‌رسانی تاکید کرد و هماهنگی روابط عمومی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت در استان را با این کمیته خواستار شد.

 در ادامه این نشست، شهاب صدیقی، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان نیز با تشریح فعالیت‌های ستاد اربعین این استان برای آماده‌سازی مرزهای چزابه و شلمچه به منظور خدمت‌رسانی به زائران گفت: خدمات‌رسانی به زائران در این دو مرز از آغاز سفر تا یک هفته پس از روز اربعین انجام می‌شود و آماده‌سازی زیرساخت‌ها از جمله جاده‌های دسترسی، پارکینگ‌ها، شبکه آب و فاضلاب در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بخشی از زیرساخت‌ها در جریان سیل آسیب دید، گفت: امسال در بحث زیرساخت‌ها هم در زمینه تعمیر و هم در زمینه توسعه کار کردیم.

 صدیقی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران عبوری از شلمچه و چزابه افزایش یابد، افزود: انتظار داریم شرکت‌های نفتی در زمینه تامین نیازمندی‌های ستاد اربعین استان از جمله تامین ماشین‌آلات سبک، اتوبوس، کانکس، تانکر آب و مکنده فاضلاب همکاری کنند.

در این نشست همچنین مدیران عامل و نماینده‌های شرکت‌های وزارت نفت در استان و اعضای ستاد اربعین به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

حجت‌الاسلام رضا حیدری، مسئول قرارگاه فرهنگی و ستاد اقامه نماز وزارت نفت در استان خوزستان در این نشست از تلاش‌ها و زحمات همه مدیران و کارکنان صنعت نفت در استان برای خدمات‌رسانی به زائران قدردانی کرد.

همچنین جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان با ابراز خرسندی از تشکیل ستاد اربعین صنعت نفت در استان خوزستان و انسجام شرکت‌ها گفت: انتظار داریم با تشکیل این ستاد، فرمانداران و مسئولان دستگاه‌های خدمات‌رسان، از این پس درخواست‌های خود را به ستاد اربعین استان خوزستان ارائه دهند.

عبدالله ابول‌پور، مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان نیز با اعلام آمادگی این شرکت برای ارائه خدمات به زائران، بر رعایت نکات ایمنی در مواکب تاکید کرد.

 نعمت‌الله نجفی، مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز نیز گفت: این شرکت تدابیر لازم برای تامین سوخت مورد نیاز خودروهای زائران در مرزهای چزابه و شلمچه و مبادی ورودی به استان خوزستان را فراهم کرده است.

جهانبخش راهداری از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران نیز با اشاره به همکاری تنگاتنگ این شرکت با حوزه مقاومت بسیج شهیدتندگویان در زمینه خدمات‌رسانی زائران اربعین در مرز چزابه در سال‌های گذشته، آمادگی این شرکت برای استمرار این همکاری را اعلام کرد.

همچنین عباس ممبینی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهیدتندگویان نیز با ارائه گزارشی از خدمات این حوزه به زائران اربعین حسینی در سال‌های گذشته، اظهار کرد: برپایی موکب شهدای صنعت نفت جنوب همانند سال‌های گذشته در مرز چزابه برپا خواهد شد که بلافاصله پس از پایان برنامه‌های هفته دفاع مقدس نسبت به برپایی آن اقدام می‌شود.

در پایان مهران حسنوند، مدیرعملیات ترابری و خدمات پشتیبانی مناطق نفت‌خیز جنوب متمرکز شدن خدمات و پرهیز از موازی‌کاری را مهم ارزیابی کرد و به خدمات‌رسانی قابل توجه این مدیریت برای جابه‌جایی زوار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۶۰ سرویس به‌صورت سه بار در روز از سوی مدیریت ترابری در قالب کاروان‌هایی برای خدمت‌رسانی به حجم بسیار بالای زائران اربعین اختصاص داده شد.

کد خبر 293508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =