خدمت‌رسانی ستاد اربعین صنعت نفت به زائران ادامه دارد

ستاد اربعین صنعت نفت جنوب در تازه‌ترین گزارش از اقدام‌های انجام‌شده از سوی این ستاد اعلام کرده است ۱۵ دستگاه تانکر برای تامین آب مواکب اربعین حسینی در مرزهای چذابه و شلمچه اختصاص یافته است.

به گزارش شانا، بر اساس اعلام ستاد اربعین صنعت نفت، آبرسانی به موکب‌های مستقر در مرزهای شلمچه با استفاده از این تانکرها به میزان ۵۰۰ هزار لیتر در روز در حال انجام است و با توجه به اهمیت آبرسانی، این تانکرها روزانه دو یا سه سرویس برای آبگیری در مسیر تردد می‌کنند.

با هماهنگی با ستاد اربعین استان خوزستان، این دستگاه‌ها تاکنون به مدت هشت روز آبرسانی به پایانه‌های مرزی چذابه و شلمچه را انجام داده‌اند.

استقرار ۲۰ کانکس در معابر منتهی به شلمچه و چذابه

احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب درباره دیگر اقدام‌های انجام‌شده از سوی ستاد اربعین صنعت نفت می‌گوید: ۲۰ دستگاه کانکس برای مصارف گوناگون (کانکس‌های استراحت، بازرسی، غذاخوری و بهداشتی) در معابر منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه مستقر شده و بین ۳۰ تا ۴۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و سبک نیز برای سرویس‌دهی در این مناطق هستند.

وی به استقرار جایگاه سوخت سیار در چذابه اشاره می‌کند و درباره بهسازی و مرمت جاده‌ها توضیح می‌دهد: با توجه به وقوع سیل که اوایل امسال رخ داد، برخی از جاده‌های دسترسی منطقه دچار خرابی‌هایی شد که نیاز به مرمت داشتند. ما ماشین‌آلات راهسازی و بهسازی جاده‌ها را برای این کار اختصاص داده‌ایم و با کمک مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز جاده‌ها را بهسازی کردیم.

ادامه خدمت‌رسانی تا پنج روز پس از اربعین

محمدی با بیان اینکه خدمت‌رسانی ستاد اربعین صنعت نفت به زائران تا پنج روز پس از اربعین هم ادامه می‌یابد، می‌گوید: ستاد اربعین صنعت نفت در جنوب کشور با الهام گرفتن از برنامه‌های اجراشده در زمان وقوع سیل خوزستان و با هدف افزایش هماهنگی میان شرکت‌ها و بهبود کارایی تشکیل شد؛ شرکت‌های تابع وزارت نفت در استان خوزستان در سال‌های گذشته هم برای راحتی زائرین کربلا در این پیاده‌روی عظیم تلاش می‌کردند، اما این تلاش‌ها به صورت جزیره‌ای بود، نظم مناسبی وجود نداشت و گزارش کارهای انجام‌شده به صورت جامع ارائه نمی‌شد.

به گفته وی، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب پیشنهاد راه‌اندازی این ستاد را ارائه داد و خوشبختانه شرکت‌های صنعت نفت در منطقه نیز پذیرفتند و ستاد اربعین صنعت نفت در جنوب کشور شکل گرفت.

تخصیص انواع ماشین‌آلات و استقرار گروه‌های پزشکی

سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نیز به تشریح بخش دیگری از اقدام‌های انجام‌شده از سوی ستاد اربعین صنعت نفت می‌پردازد: با توجه به اجتماع پرشور زائران برای عزیمت به کربلا، تعداد ۱۳ دستگاه خودرو یخچال‌دار برای حمل و توزیع یخ در مناطق مرزی شلمچه و پنج دستگاه کامیون اتاق‌دار برای حمل آب آشامیدنی به آن‌سوی مرز از سوی این شرکت تامین شد وخدمات‌رسانی در این موقعیت‌ها با هماهنگی ستاد اربعین حسینی صنعت نفت در جنوب انجام می‌شود.

به گفته وی، تخصیص دو دستگاه خودرو سبک، تعدادی تریلر و جرثقیل و خودروهای ویژه برای حمل کانکس‌ها و امکانات برای برپایی مواکب و اعزام نیروی تخصصی در این زمینه، تهیه ۲ هزار قوطی غذای کنسرو شده و اعزام گروه‌های فرهنگی و رسانه‌ای بخش دیگری از اقدام‌های این شرکت در راستای تامین نیازهای مورد درخواست ستاد اربعین حسینی است.  

موسوی به ارسال ۲۰ دستگاه کانکس خوابگاهی، بهداشتی و آشپزخانه کامل با ملزومات و متعلقات لازم اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: حسب اعلام نیاز ستاد اربعین حسینی استان خوزستان و با هماهنگی ستاد اربعین صنعت نفت، کانکس‌های خوابگاهی و بهداشتی برای اسکان ماموران پلیس راهوار، نیروهای انتظامی و حراستی و موکب صنعت نفت در نظر گرفته شد و همچنین گروه‌های پزشکی جهادی در موقعیت‌های مورد اشاره  مستقر شده‌اند.

شرکت‌های تابع وزارت نفت در استان خوزستان در ایام اربعین کمک‌ها و خدمات خود را به صورت منسجم و در قالب ستاد اربعین حسینی صنعت نفت ارائه می‌کنند.

کد خبر 294239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =