ثبات قیمت نفت در مذاکرات نفتی G۲۰ بررسی شود

وزیر صنعت، تجارت و اقتصاد ژاپن نسبت به بررسی ثبات قیمت نفت در بازارهای جهانی در نشست فوق‌العاده وزیران نفت و انرژی G۲۰ از طریق وبینار ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، هیروشی کاجیاما روز جمعه (۲۲ فروردین‌ماه) اعلام کرد: ما امیدواریم وزیران نفت و انرژی G۲۰ در مذاکرات خود اهمیت ثبات عرضه و قیمت‌های جهانی نفت خام را بررسی کنند، زیرا این موضوع برای ژاپن بسیار مهم است.

وی همچنین حضور خود را در نشست فوق‌العاده وزیران نفت و انرژی G۲۰ از طریق وبینار تأیید کرد.

وزیر صنعت، تجارت و اقتصاد ژاپن تصریح کرد: ما به دقت چگونگی تاثیر توافق کاهش تولید روزانه ۱۰ میلیون بشکه‌ای کشورهای عضو و غیرعضو اوپک (اوپک پلاس) بر بازارهای جهانی نفت خام و صنایع نفتی را که بیشترین بهره را از آن خواهند برد، زیر نظر خواهیم داشت.

بازارهای جهانی نفت خام روز جمعه به دلیل تعطیلات عید پاک تعطیل بود.

اوپک، روسیه و دیگر متحدانش روز پنجشنبه (۲۱ فروردین‌ماه) برای مجموع کاهش تولید روزانه ۱۰ میلیون بشکه‌ای کشورهای عضو و غیرعضو اوپک از یکم ماه مه سال ۲۰۲۰ میلادی برای یک بازه زمانی اولیه به‌مدت دو ماه که پایان این بازه ۳۰ ژوئن امسال خواهد بود، سپس برای کاهش عرضه روزانه ۸ میلیون بشکه در یک بازه زمانی ۶ ماهه از یکم ژوئیه تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ و  سرانجام کاهش عرضه روزانه ۶ میلیون بشکه در بازه زمانی سوم از یکم ژانویه ۲۰۲۱ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ به‌مدت ۱۶ ماه توافق کردند.

نشست فوق‌العاده وزیران نفت و انرژی G۲۰ از طریق وبینار که قرار است دن برولیت، وزیر انرژی آمریکا هم در آن شرکت کند، امروز ساعت ۱۷ و ۳۰ به وقت تهران آغاز شده است.

کد خبر 301491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =