دبیرکل اوپک وخیم‌ترین دوران بازار نفت را تمام‌شده می‌داند

دبیرکل اوپک اعلام کرد که بدترین روزهای بازارهای نفت پایان یافته است.

به گزارش خبرگزاری گلف نیوز از ابوظبی، محمد سانوسی بارکیندو روز چهارشنبه (چهارم تیرماه) با اشاره به سقوط تاریخی قیمت‌ها در نیمه اول سال ۲۰۲۰ و قدردانی از تلاش‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس گفت: اکنون بازارهای نفت در مسیر بهبودی برای نیمه دوم سال قرار دارند. 

بارکیندو در گفتمان انرژی ادیپک اظهار کرد: همان‌طور که می‌بینیم کشورها در حال کاهش محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا هستند و شاهد بازگشت تقاضا خواهیم بود.

وی افزود: با خوش‌بینی و البته احتیاط می‌گویم که بدترین دوران به پایان رسیده است و با آغاز برداشت از ذخیره‌سازی‌ها، بهبود بازار در نیمه دوم امسال با سرعت تمام حاصل خواهد شد.

دبیرکل اوپک با اشاره به تضعیف تقاضای بازارهای نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: تقاضا ۲۰ تا ۲۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

بارکیندو تصریح کرد: با وجود این، امیدوارم تا پایان امسال شاهد برقراری حدی از ثبات در بازارهای نفت باشیم و پس از آن می‌توانیم در مرحله بعد به حفظ ثبات بپردازیم.

وی گفت: با پیش‌بینی کاهش سرمایه‌گذاری‌های انرژی تا ۲۰ درصد یا یک تریلیون و ۵۰۰ میلیون دلار، باید اطمینان یافت که سرمایه‌ها به بخش انرژی باز خواهند گشت تا بتوانیم از وقوع بحران انرژی جلوگیری کنیم.

دبیرکل اوپک اظهار کرد: کمبود سرمایه‌گذاری در انرژی امروز، بذر بحران انرژی دیگری را در میان‌مدت و بلندمدت می‌پاشد. این کمبود به نفع اقتصاد جهانی نخواهد بود. 

کد خبر 304293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =