ظرفیت تبدیل خودروهای عمومی ۲ برابر می‌شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از دو برابر شدن ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش شانا، حمید قاسمی ده‌چشمه در گفت‌وگو با واحد خبر سیما گفت: هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه ۷۶۰ تبدیل انجام می‌شود که سعی داریم این ظرفیت را به حداقل یک هزار و ۵۰۰ خودرو در روز برسانیم.

وی با اشاره به کلید خوردن طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی از حدود ۴۰ روز گذشته افزود: ۷۶ کارگاه در این زمینه فعالیت دارند که روزانه به‌طور میانگین در هر کارگاه ۱۰ تبدیل انجام می‌شود و بنا داریم ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی را به دو برابر افزایش دهیم.

قاسمی پیش از این نیز از آمادگی کارگاه‌های مجاز و کارخانه‌های تبدیل برای افزایش ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروها خبر داده و گفته بود: زمان انتظار برای تبدیل، حدود یک هفته و ثبت‌نام در سایت GCR.NIOPDC.IR و تبدیل خودروهای عمومی طبق این طرح رایگان است.

به گزارش شانا، اجرای این طرح در کل کشور ضمن صرفه اقتصادی برای صاحبان خودروها و ضمانتی برای بهبود محیط زیست، موجب صرفه‌جویی روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین می‌شود، ضمن اینکه سالانه حدود ۲ میلیارد دلار درآمد عاید کشور می‌کند.

کد خبر 304630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =