افزایش سهم‌بری از بازارهای اقتصادی مدنظر صندوق بازنشستگی نفت است

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت افزایش بازدهی عملکرد پروژه‌های کنونی و به‌دست آوردن سهم بیشتر از بازارهای اقتصادی را از اهداف این مجموعه برشمرد.

به گزارش شانا، عبدالحسین بیات در نشست با مدیران شرکت نفت سپاهان سهم این بنگاه در بازارهای اقتصادی، سبد محصولات نهایی و روند اجرایی چهار طرح‌ در حال اجرای این شرکت را بررسی کرد.

وی درباره پایش روزانه بازدهی عملکرد اظهار کرد: سیاست صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در زمینه سرمایه‌گذاری شفاف است، افزایش بازدهی عملکرد پروژه‌های کنونی و به‌دست آوردن سهم بیشتر از بازارهای اقتصادی، مدنظر است. 

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت یکی از روش‌های به‌دست آوردن سهم بیشتر از بازار را راهبرد تنوع تولید و نوآوری دانست و گفت: در بنگاه‌های اقتصادی سودآور، سبد فروش محصولات پایه و نهایی با توجه به نیاز کنونی بازار و پیش‌بینی درست تقاضا در آینده، برنامه‌ریزی می‌شود، بنابراین پیش‌بینی پویا برای بنگاه‌های اقتصادی ضروری است. 

بیات، ارزیابی سود براساس عملیات را بااهمیت دانست و تصریح کرد: اصلاح و بهبود مستمر فرآیندها، سبب کاهش هزینه‌ها، بهره‌وری و سرانجام افزایش سودآوری می‌شود.

وی با بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی را باید با اصول مرتبط از جمله شاخص‌های اقتصادی ارزیابی کرد، گفت: پروژه‌های در حال اجرا باید زمان‌بندی دقیق داشته باشند، بنابراین شفافیت برنامه پیشرفت و مالی پروژه‌ها برای بنگاه‌های اقتصادی بسیار ارزشمند است، از این رو، روند پروژه‌هایی که سبب افزایش بهره‌وری می‌شوند باید شتاب گیرد.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت افزود: طرح‌هایی که بهره‌وری شرکت را حتی یک درصد افزایش می‌دهند باید در زودترین زمان ممکن راه‌اندازی شوند، بنابراین زمان‌بندی اجرا ضروری است. 

بیات با بیان اینکه منابع‌انسانی کارآمد، سرمایه شرکت است، افزود: جذب سرمایه انسانی باید شیوه‌نامه مشخصی داشته باشد تا ضمن جذب افراد متخصص، عدالت استخدامی نیز برقرار شود.

وی با یادآوری موضوع جامعیت محتوای قراردادها نیز تصریح کرد: پیش‌بینی موارد لازم در انواع قرارداد سبب حفظ منافع شرکت می‌شود، از این رو محتوای قراردادها به‌ویژه در بنگاه‌های اقتصادی نباید قابلیت تفسیر مختلف داشته باشد. 

رئیس هیئت رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: به اندازه سهم خود باید کوشش کنیم در توسعه و رشد کشور ایفای نقش کنیم، این واقعیت است که هر دام از پروژه‌های صندوق‌های نفت پیشرفت کند نفع آن به همه‌ کشور می‌رسد، به‌ویژه آنکه این طرح‌ها در حوزه نفت و انرژی و در مسیر  تکمیل زنجیره ارزش افزوده قرار دارد. 

در این نشست، وضع سهام شرکت نفت سپاهان، روند سهم شرکت در بازارهای داخلی و خارجی، مسائل تأمین خوراک، شرایط شرکت‌های زیرمجموعه، روش‌های فروش محصول، مقدار سودهی شرکت در سال ۱۳۹۹ و نیمه نخست ۱۴۰۰ و حاشیه سود شرکت با توجه به رقم تولید و عملیات بررسی شد.  

در این نشست وضع چهار پروژه در حال اجرای شرکت نفت سپاهان نیز تشریح و تأکید شد با راه‌اندازی طرح‌های نو تا دو سال آینده، ۲۵ درصد بازدهی عملکرد شرکت در محصولات نهایی افزایش می‌یابد.

رئیس هیئت رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در جریان این نشست نیز شتاب‌بخشی به روند اجرای پروژه‌های در حال اجرا را خواستار شد.

صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت سهامدار عمده شرکت نفت سپاهان است.

کد خبر 323204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =