۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
  • کد خبر: 455052
پایبندی ۱۵۱ درصدی اوپک به توافق اوپک‌پلاس

بررسی‌های خبرگزاری رویترز نشان داد با اینکه عرضه نفت اوپک در ماه مارس افزایش یافت، تولید نفت این سازمان همچنان کمتر از توافق تعدیل تولید اوپک‌پلاس بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، بررسی‌ها نشان می‌دهد با وجود اینکه تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه مارس افزایش یافت، عرضه نفت این سازمان همچنان کمتر از مقدار تعیین‌شده در توافق تعدیل تولید این سازمان با متحدانش (اوپک‌پلاس) بود و توقف تولید بعضی از کشورهای آفریقایی این سازمان با افزایش تولید عربستان و دیگر تولید کنندگان بزرگ اوپک جبران نشد.

بر اساس بررسی رویترز، اوپک در ماه مارس روزانه ۲۸ میلیون و ۵۴۰ هزار بشکه نفت تولید کرد که ۹۰ هزار بشکه بیشتر از ماه فوریه بود، این در حالی است که براساس توافق اوپک‌پلاس این سازمان باید ۲۵۳ هزار بشکه در روز از تولید خود می‌کاست.

بر اساس توافق اوپک‌پلاس، مجموع تولید این ائتلاف در ماه مارس باید ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یافت و سهم اوپک از این مقدار ۲۵۳ هزار بشکه در روز بود.

در نتیجه سطح پایبندی اوپک به توافق تعدیل عرضه اوپک‌پلاس در ماه مارس به ۱۵۱ درصد رسید که بیش از پایبندی ۱۳۶ درصدی این سازمان در ماه فوریه بود.

کد خبر 455052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =