انحصارشکنی در ساخت تجهیزات راهبردی صنعت نفت/ رونمایی از تجیهزات سرچاهی با فشار ۱۵ هزار پام

وزیر نفت از تجهیزات سرچاهی (Well Head) با فشار کاری ۱۵۰۰۰ پوند بر اینچ‌مربع (PSI) در شهرک صنعتی شمس‌آباد تهران رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، جواد اوجی صبح امروز (سه‌شنبه، یکم شهریورماه) از تجهیزات سرچاهی با فشار کاری ۱۵۰۰۰ پوند بر اینچ‌مربع (PSI) در شهرک صنعتی شمس‌آباد تهران رونمایی کرد. طراحی، تولید، آزمون و مونتاژ تجهیزات سرچاهی (Well Head) همواره یکی از دغدغه‌های صنعت نفت ایران بود که خوشبختانه با تلاش متخصصان داخلی کشور و حمایت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و  گروه اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت این مهم تحقق یافت.

تجهیزات سرچاهی (ولهد) با فشار کاری ۱۵۰۰۰ PSI جزو اقلام ضروری پروژه ده‌گانه وزارت نفت به‌شمار می‌رود که بر اساس تولید دانش‌بنیان برای نخستین بار در کشور و منطقه ساخته شده است. تاکنون این تجهیز برای تأمین نیاز چاه‌های خامی فیلد مارون مناطق نفت‌خیز جنوب و دیگر طرح‌های مرتبط مورد بهره‌برداری و تست قرار گرفته است.

طراحی و تهیه نقشه‌های ساخت تجهیزات سرچاهی با فشار کاری ۱۵۰۰۰ پوند بر اینچ مربع (PSI) از سوی شرکت «وتکو» بدون مهندسی معکوس و با استفاده از سیستم Dual Stem برای آسان‌سازی در عملکرد زیر فشار و استفاده از آب‌بندهای قابل تزریق با طراحی شاخک‌های نگهدارنده لوله مغزی انجام شده است.

شایان ذکر است خرید مواد اولیه ساخت تجهیزات سرچاهی از منابع سازنده داخلی بوده و تهیه همه نقشه‌ها و طراحی و ساخت به‌طور کامل بومی انجام شده است. تاکنون نمونه‌سازی یک دست کامل آن انجام و آزمایش‌های موفقیت‌آمیز منطبق با استاندارد جهانی بوده است.

کد خبر 460902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =