اشتغال‌زایی برای بیش از ۱۰۰۰ نفر در طرح افزایش تولید نفت میدان نرگسی

مدیر عملیات تولید شرکت نفت و گاز گچساران اعلام کرد که در پروژه افزایش تولید نفت میدان نرگسی گچساران در مدت زمان اجرای پروژه به‌صورت موقت برای ۲۶۵ نفر به‌طور مستقیم و ۸۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.

به گزارش خبرنگار شانا از اهواز، احمد پورهادی، صبح امروز (جمعه، چهارم شهریورماه) در آیین آغاز افزایش تولید نفت در میدان نرگسی گچساران که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، در گزارشی به وزیر نفت گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران یکی از پنج شرکت تولیدی مناطق نفت‌خیز جنوب است؛ در این شرکت ۲۳ میدان نفتی، ۳۵ کارخانه و ۸۴۴ حلقه چاه وجود دارد که از این تعداد میدان، ۱۶ میدان نفتی فعال است.

وی افزود: ظرفیت تولید میدان‌های نفتی این منطقه روزانه ۷۵۰ هزار بشکه است که اکنون ۶۴۰ هزار بشکه در روز آماده تولید داریم؛ از سویی از این ۱۶ میدان نفتی، ۱۱ میدان در طرح توسعه میدان‌های نفتی قرار گرفته و در این پروژه حدود ۷۷ حلقه چاه توسعه‌ای و ۴۱ حلقه چاه تعمیری برنامه‌ریزی شده است که تولید نفت ۲۰۵ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد و با توجه کاهش طبیعی مخزن نفت برآیند تولید ۱۰۵ هزار بشکه در روز حاصل خواهد شد.

مدیر عملیات تولید شرکت نفت و گاز گچساران تصریح کرد: با احداث چهار حلقه چاه در پروژه طرح توسعه میدان نرگس، تولید حدود ۶ هزار بشکه نفت در روز افزایش می‌یابد و این پروژه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است و در زمان اجرای پروژه به‌صورت موقت برای ۲۶۵ نفر به‌طور مستقیم و ۸۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده و ۹۵ درصد کالاهای مصرفی تولید داخل است و در راستای تداوم تولید انتظار است برای بازسازی و نوسازی تأسیسات و توسعه و ارتقاء سازمان نیروی انسانی هم اقدام شود.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی نرگسی از میدان‌های زیر مدیریت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است که شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران عملیات تولید آن را به‌عهده دارد.

طرح توسعه و نگهداشت میدان نرگسی در قراردادی ۴۱ ماهه به شرکت دانا انرژی واگذار شده است، در این طرح قرار است روزانه ۶ هزار بشکه نفت تولید شود که اجرای این طرح در دو سال بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برای دولت درآمدزایی خواهد داشت.

عملیات اجرایی طرح توسعه میدان نرگسی گچساران صبح امروز (جمعه، چهارم شهریورماه) به دستور جواد اوجی، وزیر نفت طی آیین رسمی آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت و بهره‌برداری از طرح‌های مسئولیت اجتماعی در اهواز و به‌صورت ویدیو کنفرانس آغاز شد.

به گزارش شانا، وزیر نفت امروز با هدف آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک یاران، آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه میدان مشترک بلال، آغاز عملیات اجرایی توسعه و نگهداشت میدان نرگسی، آغاز عملیات اجرایی طرح تولید پروپیلن از پروپان (PDH) پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس و افتتاح طرح‌های مسئولیت اجتماعی به خوزستان سفر کرد.

کد خبر 461078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =