هدف سفرهای یک سال اخیر وزیر نفت به خوزستان توسعه‌ای و عمرانی بوده است

استاندار خوزستان با اشاره به لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های بزرگ در صنایع نفت و گاز خوزستان اظهار کرد: همه سفرهای یک سال اخیر اوجی به خوزستان در مسیر توسعه و عمران این استان بوده است.

به گزارش خبرنگار شانا از اهواز، صادق خلیلیان امروز (جمعه، چهارم شهریورماه) در آیین رسمی آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت و افتتاح پروژه‌های مسئولیت اجتماعی هم‌زمان با هفته دولت گفت: وزیر نفت در یک سال اخیر چند بار به خوزستان سفر کرده است و همه این سفرها به‌منظور توسعه و عمران بوده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی در مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهوری بیش از ۷ هزار میلیارد تومان به خوزستان اختصاص داده شد که منجر به رشد و توسعه استان می‌شود، افزود: دولت توجه ویژه‌ای به خوزستان داشته است و ۳۴ هزار میلیارد تومان برای توسعه استان طی سه سال اختصاص داده است.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه با اقدام‌های انجام شده نرخ رشد اقتصادی خوزستان در یک سال اخیر دو برابر شده و نرخ بیکاری کاهش یافته است، تصریح کرد: صادرات غیرنفتی نیز در این استان ۵۰ درصد رشد داشته است.

خلیلیان ادامه داد: ابر پروژه آب غدیر که ۵۲ درصد از جمعیت خوزستان را زیر پوشش قرار می‌دهد اکنون در مرحله بهره‌برداری آزمایشی است و پس از آن نیز آب باکیفیت و پایداری را در خوزستان خواهیم داشت که از دز به مناطق غرب، جنوب و مرکزی استان منتقل می‌شود.

وی اظهار کرد: در بحث جمع‌آوری فاضلاب شهری نیز اقدام‌های بسیار خوبی انجام شده و کارها سرعت قابل توجهی گرفته است، در بحث آب شرب روستایی نیز پارسال به ۱۱۰۰ روستا و امسال تاکنون به بیش از ۴۰۰ روستا آب‌رسانی شده است.

استاندار خوزستان اعلام کرد: درباره صنایع نفت و گاز ظرفیت‌های بزرگی در خوزستان وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شویم، تکمیل زنجیره ارزش افزوده برای ما بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد تا با توسعه صنایع پایین‌دست اشتغال و افزایش تولید و ارزآوری بیشتری را در خوزستان داشته باشیم.

کد خبر 461068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =