مردم مناطق زلزله‌زده خوی نگران تأمین سوخت نباشند/ توزیع یک میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین از شامگاه شنبه تاکنون

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با اشاره به توزیع یک میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین از شامگاه شنبه (هشتم بهمن‌ماه) تاکنون در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی گفت: سوخت کافی در منطقه ذخیره‌سازی شده است و مردم نگران تأمین سوخت موردنیاز خود نباشند.

احمد مجرد در گفت‌وگو با خبرنگار شانا در این باره اظهار کرد: در نخستین دقایق این حادثه ستاد بحران منطقه تشکیل شد و آغاز به کار کرد و ضمن بازدید از مناطق خسارت‌دیده و چگونگی عملیات سوخت‌رسانی به هموطنان شهری و روستایی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی، برنامه‌ریزی لازم برای تأمین سوخت موردنیاز همه بخش‌ها انجام شد.

وی بیان کرد: از شامگاه شنبه تاکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی توزیع شده که ۴۲۰ هزار لیتر از این مقدار تاکنون به مصرف رسیده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه تأکید کرد: هم‌اکنون عرضه بنزین و نفت‌گاز در ۱۷ جایگاه شهرستان خوی در حال انجام است و کمبودی وجود ندارد.

مجرد با تأکید بر تأمین مطلوب سوخت موردنیاز بخش‌ حمل‌ونقل، گرمایشی و پخت‌وپز در مناطق زلزله‌زده تأکید کرد: سوخت موردنیاز خودروهای امدادی و تجهیزات راهداری در حال تأمین است و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با اشاره به بازدید نزدیک از سناریوی مدیریت بحران سوخت‌رسانی در زلزله، با حضور در شهرستان خوی و انبار نفت این شهرستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا سه روز آینده مصرف بنزین به‌طور قابل توجهی افزایش یابد و از زمان وقوع نخستین زلزله در این شهرستان در ۲۸ دی‌ماه تاکنون، ۴ میلیون لیتر بنزین به رسیده است.

مجرد بیان کرد: خوشبختانه هیچ خسارتی به تأسیسات انبار نفت خوی وارد نشده و سوخت‌رسانی با همه توان در این شهرستان ادامه دارد.

کد خبر 468162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =