بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۸ پروژه گازرسانی در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد که همزمان با دهه فجر امسال، چهار پروژه گازرسانی در این استان به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی چهار پروژه دیگر نیز آغاز می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا میرشکاری در این باره گفت: پروژه‌های گازرسانی به شهر زابل در ادامه روند توسعه گازرسانی و خدمات‌رسانی در استان سیستان و بلوچستان، با هدف بهره‌مندی بیش از ۳۵ هزار و ۴۰۰ خانوار شهری، گازرسانی به شهر اسماعیل‌آباد برای بهره‌مندی حدود یک هزار و ۲۰۰ خانوار شهری و گازرسانی به ۱۲۰ روستای محدوده شهرستان خاش به‌منظور بهره‌مندی ۹ هزار و ۲۰۰ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در بخش صنایع و مصرف‌کنندگان عمده نیز پروژه گازرسانی به شهرک‌های کامبوزیا و کارگاهی شهر زاهدان به‌منظور تامین سوخت ۷۴۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های یادشده، به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان درباره پروژه‌های کلنگ‌زنی در این استان تصریح کرد: با حمایت از سوی شرکت ملی گاز ایران و همت کارکنان شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان، عملیات اجرایی چهار پروژه گازرسانی شامل گازرسانی به فاز یک شهر چابهار، گازرسانی به شهر علی‌اکبر، گازرسانی به شهر قصر قند و عملیات گازرسانی به ۴۷ روستای شهرستان نیمروز واقع در منطقه سیستان آغاز خواهد شد که تحقق این اقدام‌ها، در مجموع زمینه بهره‌مندی بیش از ۳۵ هزار خانوار را به ارمغان می‌آورد.

میرشکاری تاکید کرد: گازرسانی به شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان در صدر برنامه‌های سال ۱۴۰۱ شرکت ملی گاز ایران است و شرکت‌های گاز استانی خراسان رضوی، فارس، یزد و خراسان جنوبی به‌منظور تسریع در انجام عملیات اجرایی با عنوان استان‌های معین در این استان مشغول فعالیت هستند.

کد خبر 468252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =