ایران و چین دوستان دوران سخت هستند/ تأکید بر تقویت مشارکت جامع راهبردی تهران و پکن

رئیس‌جمهوری در دیدار رئیس کنگره ملی خلق چین، تهران و پکن را دوستان دوران سخت توصیف و از حمایت‌های سازنده کنگره ملی خلق چین برای گسترش همکاری‌های دو کشور قدردانی کرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سید ابراهیم رئیسی که به دعوت رسمی  شی جی پینگ، رئیس‌جمهوری چین به پکن سفر کرده است، در ادامه برنامه‌های سفر سه روزه خود به چین امروز (سه‌شنبه، ۲۵ بهمن‌ماه) با لی جان شو، رئیس کنگره ملی خلق چین دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با تأکید بر اهمیت نقش همکاری‌های پارلمانی بر روند توسعه همکاری‌های دوجانبه، از حمایت‌های سازنده کنگره ملی خلق چین برای پیشبرد روابط راهبردی ایران و چین قدردانی کرد.

رئیس‌جمهوری در این دیدار با اشاره به سطح مناسب روابط دوستانه و قرابت‌های تاریخی دو کشور، از ایران و چین به‌عنوان دوستان دوران سخت یاد کرد و بر استمرار و تقویت مشارکت جامع راهبردی دو طرف تأکید کرد.

در این دیدار دو طرف استفاده از ظرفیت سازوکارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را ضروری دانستند و با اشاره به دستاوردهای کنگره ملی خلق چین در تهیه و تصویب طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای چین، بر تبادل تجربه در این زمینه تأکید کردند.

کد خبر 469111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =