معجزه در افزایش صادرات نفت و بازگشت پول در اوج تحریم‌ها

نماینده شهرستان‌های لامرد و مُهر در مجلس با تأکید بر اینکه افزایش صادرات نفت و بازگشت پول آن به کشور در اوج تحریم‌ها یک معجزه است، تصریح کرد: در دو سال اخیر تولید نفت از بیش از ۲ میلیون بشکه به بیش از ۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان فارس، سیدموسی موسوی صبح امروز (جمعه، ۲۱ مهرماه) در نشست شورای اداری شهرستان لامرد و مهر با بیان اینکه جواد اوجی، وزیر نفت، نیرویی انقلابی، ولایی و بسیار پرکار و متخصص است، افزود: اوجی یکی از بهترین انتخاب‌های سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری برای خدمت در وزارت نفت بود، زیرا سطوح مدیریتی را در صنعت نفت مرحله به مرحله طی کرده است.

وی خدمات وزارت نفت در دو سال گذشته به کشور را تعیین‌کننده و باعث افتخار دانست و اظهار کرد: وزارت نفت عمده منابع مالی کشور را تأمین می‌کند، در دو سال اخیر تولید روزانه نفت از سطوح بیش از ۲ میلیون بشکه به سطوح بیش از ۳ میلیون بشکه رسیده و این یعنی افزایش تولید ۵۰ درصدی که در نوع خود بی‌نظیر است.

نماینده شهرستان لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دو برابر شدن حجم صادرات نفت و بازگشت پول آن به کشور یک معجزه به‌شمار می‌آید، تصریح کرد: ثبت رکورد برداشت روزانه ۷۰۵ میلیون مترمکعب گاز در پارس جنوبی، آغاز طرح فشارافزایی در پارس جنوبی، رهایی از ۸۷ میلیون بشکه میعانات گازی روی آب در دولت سیزدهم و اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان به مصوبه‌ای سفرهای استانی دور اول و دوم ریاست جمهوری‌ از جمله دستاوردهای شاخص عملکردی وزیر نفت است.

موسوی ادامه داد: عمده بودجه پروژه‌های مسئولیت اجتماعی شهرستان‌های لامرد و مهر از طرف وزارت نفت تأمین شده است، گفت: برای نمونه در این دو سال اخیر ۴۶ زمین چمن، ۵۰ مدرسه و... یا افتتاح شده یا کلنگ آنها به همت این وزارتخانه به زمین خورده است.

وی ادامه داد: در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان فارس بیش از  ۱۹ همت پروژه آغاز یا افتتاح خواهد شد، این در حالی است که از این میزان تنها ۳ هزار میلیارد ریال اختصاص به پالایشگاه ۱۰ هزار بشکه‌ای بنزین است.

نماینده شهرستان لامرد و مُهر در مجلس یادآور شد: شهرستان‌های لامرد و مهر به لحاظ دارا بودن منابع گازی و ظرفیت‌های موجود در کشور به نوعی عسلویه دوم است. انتقال آب خلیج فارس حجم عظیمی از سرمایه‌گذاری‌ها را به این منطقه سرازیر کرده است، امیدواریم وزارت نفت در زمینه تأمین خوراک مجتمع‌های نو نیز در این منطقه به ما کمک کند.

کد خبر 631525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =