سوخت‌گیری در ۲ هزار و ۲۰۰ جایگاه عرضه فعال شد/ قدردانی اوجی از مردم

وزیر نفت از برقرار شدن سوخت‌گیری و فعال شدن ۲ هزار و ۲۰۰ جایگاه عرضه سوخت در سراسر کشور خبر داد و گفت: از مردم عزیز که حوصله به خرج دادند و با خادمین خود در وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی همکاری کردند، قدردانی می‌کنم.

به گزارش شانا، جواد اوجی در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره وضع جایگاه‌های عرضه سوخت سراسر کشور به‌دنبال اختلال به‌وجودآمده در سامانه هوشمند سوخت گفت: متأسفانه پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه، چهارم آبان) در سامانه کارت هوشمند سوخت بیشتر جایگاه‌های کشور اخلال ایجاد و حمله‌های سایبری سبب شد هموطنان نتوانند از سیستم جایگاه‌ها استفاده کنند که در همان نخستین ساعات، ستاد بحران در وزارت نفت تشکیل شد.

وی افزود: در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشکیل ستاد بحران، به فوریت دستور داده شد در همه جایگاه‌ها سامانه آفلاین اجرایی و سوخت‌گیری به‌صورت دستی انجام شود.

وزیر نفت تأکید کرد: تصمیم نهایی بر این شد تا همکاران ما تک به تک به همه جایگاه‌ها اعزام شوند و جایگاه‌ها را به‌صورت دستی عملیاتی کنند تا مردم برای دریافت سوخت دچار چالش نشوند و بتوانند سهمیه بنزین را که به‌صورت آزاد است، استفاده کنند تا زمانی که سامانه کارت هوشمند سوخت فعال شود.

اوجی با بیان اینکه تا این لحظه ۲ هزار و ۲۰۰ جایگاه در سراسر کشور به‌صورت آفلاین فعال و سوخت‌گیری در این جایگاه‌ها امکان‌پذیر شده است، تصریح کرد: به موازات اینکار همکاران ما فعال کردن سیستم کارت هوشمند سوخت را شروع کردند، تقریبا در بخشی از جایگاه‌های سیستم کارت هوشمند سوخت فعال شده است تا هموطنان عزیز بتوانند از آن استفاده کنند.

وی در واکنش به افزایش قیمت بنزین در پی وقوع این حادثه اظهار کرد: به طور جد این موضوع را تکذیب می‌کنم، هیچگونه بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست.

وزیر نفت ذخایر بنزین را مطلوب ارزیابی کرد و با بیان اینکه در هفته‌های آتی شاهد صادرات بنزین خواهیم بود، گفت: به مردم قول می دهم سهمیه سوختی که در کارتشان است محفوظ بماند و هیچ مشکلی پیش نیاید.

اوجی افزود: جا دارد از مردم عزیز که حوصله به خرج دادند و با خادمین خود در وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی همکاری کردند، تشکر کنم. همچنین از همکاران خود در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران که در کوتاه‌ترین مدت وارد عمل شدند تا مردم دچار چالش نشوند، قدردانی می‌کنم.

وی گفت: سیستم آفلاین تمام جایگاه‌ها تا فردا صبح (چهارشنبه، پنجم آبان‌ماه) برقرار می‌شود و هوطنان می‌توانند از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند و تا بعدازظهر نیز سامانه هوشمند کارت سوخت فعال خواهد شد.

کد خبر 323127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =